Információk, érdekességek

Testünk motorja

2006. december 18.

Már az anyaméhben beindult, s születésünk óta szakadatlanul dolgozik. Percenként 70-80-szor ereinkbe pumpálva a vért, évtizedeken keresztül, szünet nélkül. Ez a hatalmas munkabírású szervünk a szív. Tõle függ szerveink vérellátása, életerõnk, fizikai és szellemi teljesítõképességünk. Épsége viszont nagymértékben tõlünk függ.

 

Mint a lerakódásoktól részben eldugult benzinvezetékkel mûködtetett motor, ha túl nehéz terhet kell hosszú idõn át szállítania, ugyanúgy fulladozik a szívünk, ha elmeszesedett koszorúerek táplálják, miközben túlsúlyos testünket próbálja átáramoltatni. 


A mozgás a lényeg, nem a fogyás

2006. december 10.

Brit kutatók legújabb vizsgálatuk során megállapították, hogy kövérség esetén nem feltétlen az a legjobb módszer, ha mindenáron fogyasztani akarjuk a beteget, egy kis mozgás sokkal jobb hatással bír.


A nyugati országokban az életmód és az étkezési szokások meghozták 'gyümölcsüket': vannak olyan országok, ahol szinte minden második ember kövér. A túl nagy testsúly a mozgásszervi problémákon kívül szív- érrendszeri panaszokat okoz a leggyakrabban, azonban a testen belül felhalmozódó zsírszövet minden szervet károsít elõbb-utóbb.


Nem tudok kibékülni a külsõmmel

2006. december 09.

Elgondolkodott már azon, hogyan viszonyul a külsejéhez, és vajon kellõ jelentõséget tulajdonít-e neki? Elégedett vele, vagy folyton aggodalmaskodik miatta? Mennyire tartja fontosnak a szépséget vagy a jó megjelenést? A gyermekkorban meghatározó jellegû érzelmi kapcsolatoktól kezdve a felnõttkori késztetéseken át, egészen a divat diktálta ideálokig sok minden befolyásolhatja a válaszadást. A pszichoanalitikusok gyakran foglalkoznak a fizikai adottságok, a külsõ elfogadásának szerepével a személyiség alakulásában. Az alábbiakban az õ tapasztalataikból merítünk...

A humán papillomavírus és a dohányzás együtt fokozottan emelik a méhnyakrák kockázatát

2006. december 04.

A dohányos nõk human papillomavírus fertõzöttsége nagyobb veszélyt jelent a méhnyakrák kialakulása szempontjából, mintha csak dohányozna a nõ, vagy csak vírushordozó (fertõzött) lenne.


A Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention novemberi számában közölt tanulmány szerint a méhnyakrák kockázata különösen magas azoknál a dohányosoknál, akik a HPV-16-os típusával fertõzõdtek meg ? szerepel a stockholmi Karolinska Intézet kutatóinak közleményében.


Magas vagyok, kövér vagyok, ki tehet róla?

2006. november 26.

A legújabb vizsgálatok szerint úgy tûnik, hogy a gyermekek apjuknak köszönhetik magasságukat, édesanyjuknak pedig a súlyukat.

 

A brit Royal Devon és Exeter Kórház tudósai régóta tartó kutasaik elsõ eredményeit tették közzé, melyben azt állítják, tudják, mit köszönhet egy gyermek az apjának, és mit az anyjának. Eszerint magas apának magas lesz gyermeke is, súlya viszont egyáltalán nem lesz hatással utóda kilóit tekintve. Az viszont erõsen befolyásolja majd a születendõ gyermek testsúlyát, hogy anyja kövér volt-e, vagy sovány. Ez nem kizárt, hogy az anya terhessége idején fennálló súlyfeleslegnek tudható be, a túlsúly ugyanis megnöveli a vércukorszintjét.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...224225226...236