Információk, érdekességek

A rettegett pikkelysömörrõl - 2 .rész

2007. október 29.

Egyedülálló kezelési lehetõség Szegeden


A psoriasis tünetei annyira jellegzetesek, hogy bõrgyógyászati vizsgálattal felállítható a diagnózis. Ritkán van csak szükség szövettani vizsgálatra.


A 20. század elõtt a pikkelysömörben szenvedõ emberek számára nem álltak rendelkezésre hatékony kezelések. Mivel keveset tudtak errõl a bõrbetegségrõl, és úgy vélték, hogy az fertõzõ, a pikkelysömör betegeket megvetették, és voltak esetek, amikor lepratelepekre számûzték õket. Bár a betegség még mindig nem gyógyítható, de tünetmentesíthetõ. A tünetmentes idõszak változó, esetenként több év is lehet.


A rettegett pikkelysömörrõl - 1.rész

2007. október 28.

A rettegett pikkelysömörA betegség kialakulása és a tünetek


Bár ugyanannyian vannak, mint a cukorbetegek, és betegségük szintén nem gyógyítható, mégsem kapnak kellõ figyelmet és segítséget a pikkelysömörben szenvedõk. Pedig ma már õk is élhetnének teljes életet, mert van néhány olyan korszerû eljárás, amely hatékonyan segít e betegség tüneteinek enyhítésében...


Mi az a psoriasis, vagyis a pikkelysömör?


A pikkelysömör, orvosi szaknyelven psoriasis a bõrt és a körmöket érintõ betegség, amely nagyon ritkán a nyálkahártyára is hatással lehet, valamint az ízületeket is megtámadhatja. A betegek bõrén hosszú ideig megmaradó, kissé kiemelkedõ, körülírt vörös foltok jelennek meg, amelyek szürkés- vagy ezüstfehér pikkelyekben hámlanak. Krónikus, hosszantartó, kiújulásra hajlamos betegség.


Fejfájása a tarkótájról indul ki?

2007. október 23.

Szinte minden embernek fájt már életében a feje. A fejfájás nem önálló betegség, hanem tünet. Lehet valamilyen testi betegség, például gyomorrontás, székrekedés, lázas betegség, magas vérnyomás kísérõ jele, de jelentkezhet lelki okok miatt is. Kiváltják a fejen, a nyakon lévõ szervek, szervrendszerek betegségei, beleértve a központi idegrendszert, de a szemet, a fület, a légzõ- és emésztõrendszer kezdeti szakaszát, valamint a bõrt, a lágyrészeket és a csontokat is.

Méhnyakrák - a tévhitek és a valóség tükrében

2007. október 19.

1. tévhit: A méhnyakrák öröklõdik

 

Tény: A méhnyakrákot a humán papillomavírus (HPV) onkogén (rákkeltõ) típusaival való fertõzõdés okozza. Minden szexuális életet élõ nõ veszélyeztetett a HPV-fertõzés szempontjából, a fertõzés pedig az érintett nõ családi kórtörténetétõl függetlenül méhnyakrák kialakulásához vezethet. A nõgyógyász ennél a kérdésnél a mellrák kockázatát méri fel.


Gyakran fáj a dereka?

2007. október 18.

Gyakran fáj a dereka?A fájdalom- és gyulladáscsökkentõ gyógyszerek elsõsorban tünetileg hatnak, és nem magára az okra fejtik ki hatásukat. A gerincproblémáknál a fájdalom és a gyulladás oka általában helyi mûködészavar következménye, amit sok esetben manuálterápiával (a csökkent mozgékonyságú ízület mûfogásokkal történõ célzott kezelésével) helyre tudunk állítani. Az ízületek mozgékonyságának helyreállításával megszûnik az izomvédekezés, a keringés helyreáll, mégpedig mellékhatások nélkül. Ezen módszerrel nemcsak az ágyéki gerincet, hanem például a keresztcsonti ízületek eltéréseit is észlelni, kezelni tudjuk. Sok esetben ugyanis az itt lévõ blokkok, ill. aszimmetriák, izomegyensúly eltolódások, szalagfeszülések váltják ki a derékfájást. Az ezekre kidolgozott mûfogások azonnali megkönnyebbülést okoznak.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...231232233...256