Információk, érdekességek
Csecsemőkori ekcéma: megelőzés és kezelés
2011. augusztus 18.
Az ekcéma a csecsemő- és kisdedkor leggyakoribb krónikus bőrbetegsége. Gyakorisága 8-15 százalék és ez az arány egyre nő.
Dr.Vincze Ildikó, a Budai Allergiaközpont bőrgyógyász-kozmetológusának segítségével utána jártunk, mi okozhatja a panaszokat és hogyan kezeljük a tüneteket.
"Nem gondoltam volna, hogy lassan kétéves gyerekeimet is szoptatni fogom."
2011. augusztus 05.
Minél később hagyják abba az anyák gyermekük természetes anyatejes táplálását, annál kevésbé kapják el a gyermekek a fertőzéseket, annál kisebb a II. típusú cukorbetegség kialakulásának a kockázata. Hazánkban a félévesnél idősebbek esetében már 10 babából csak maximum 4 kap anyatejet.
A szoptatás alatt szedhető fájdalom- és lázcsillapítók
2011. augusztus 04.
A fájdalom- és lázcsillapító, illetve gyulladáscsökkentő hatású gyógyszerek a leggyakrabban alkalmazott patikaszerek közé tartoznak. Nincs ez másként szoptatás alatt sem, azonban a szoptatás miatt külön figyelmet kell fordítani az alkalmazható hatóanyagokra.
Olyan hatóanyagokat szabad és kell alkalmazni, amik a tejelválasztást nem csökkentik/gátolják, illetve nem okoznak problémát a szoptatott csecsemőnek. A kezelőorvos és a gyógyszerész tanácsaira támaszkodva a megfelelő készítmény megtalálható, a fájdalom, a láz és a különféle gyulladások szoptató anyukák esetében is eredményesen kezelhetők.
Kínjában vakarja magát a baba
2011. augusztus 04.
Az ekcéma a csecsemő- és kisdedkor leggyakoribb krónikus bőrbetegsége. Gyakorisága 8-15 százalék és ez az arány egyre nő. Dr.Vincze Ildikó, a Budai Allergiaközpont bőrgyógyász-kozmetológusának segítségével utána jártunk, mi okozhatja a panaszokat és hogyan kezeljük a tüneteket.
Tipikus tünetek
Az ekcéma első jelei már a pár hetes babán is megjelenhetnek, jellemzően azonban az 1-2. életévben, az arcon és fejbőrön jelentkeznek vörös, viszkető foltok, kiütések formájában. Az először nedvedző hólyagocskák pár nap elteltével felszakadva beszáradnak, majd az egész folyamat ismétlődik. A gyermekek és szülők számára talán a legnehezebb, hogy az ekcémás tüneteket rohamszerű viszketési ingerek kísérik, melyek nappal vagy éjszaka egyaránt jelentkezhetnek.
Égési sérülés gyermekeknél - Mikor kell orvoshoz vinni?
2011. július 31.
A háztartási balesetet szenvedett gyermekek 20%-a égési sérülések következtében szerez súlyos, maradandó sebeket.
Tűzzel szerzett sérülések
A gyerkek szeretik nézni a gyufa, a gyertya lángját, szeretnek a tűzzel játszani, eztáltal megismerni ezt az érdekes lobogó valamit. Igyekeznek a szemükön kívül a többi érzékszervükkel is megismerni a tüzet, így gyakran megfogják, megszagolják, nyalják a forró dolgokat.
A legtöbb halálos végű balesetet az okozza, hogy a hosszabb-rövidebb időre magára hagyott, lasába bezért gyermek játszani kezd. Tűz esetén azonban menekülni nem tud, s nincs aki segítsen.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...251252253...288