


Információk, érdekességek
A nedves helyen tartott vitamin elveszti hatását
2010. március 18.
A lakás nedves levegõjû helyiségeiben tárolt vitaminok és táplálék-kiegészítõk rövid idõ alatt tönkremehetnek
Akkor pedig hiába szedjük õket: a remélt gyógyhatás nem érvényesül. A figyelmeztetõ tájékoztatást a Journal of Agricultural and Food Chemistry szakfolyóirat legújabb száma közölte.
Elenyészhet az AIDS-vakcina hatása
2010. február 21.
Ez volt az elsõ alkalom, hogy egy oltóanyaggal sikerült csökkenteni a halálos vírusfertõzés kockázatát.
Egy kísérleti AIDS-vakcina - amely mintegy 16 ezer thai önkéntes körében a fertõzések közel harmadát megelõzte - vélhetõen csak átmenetileg védte a pácienseket, hatása körülbelül egy év alatt elenyészik - közölték csütörtökön amerikai kutatók. Nelson Michael, a tanulmányt támogató amerikai hadsereg Walter Reed kutatóintézetének munkatársa egy San Franciscóban megrendezett, retrovírusokról és fertõzésekrõl szóló konferencián ismertette a fejleményeket.
Nem védenek a bõrráktól a fájdalomcsillapítók
2010. február 20.
A korábbi feltételezésekkel ellentétben egyes fájdalomcsillapítók, például az aszpirin vagy az ibuprofen nem védenek a bõrráktól.
Egy nemrég elvégzett tanulmány nem talált bizonyítékot arra, hogy az úgynevezett nem szteroid típusú gyulladáscsökkentõ gyógyszerek (NSAID) beszedése megakadályozná a bazalióma, a bõr sejtjeibõl kiinduló rosszindulatú daganat kialakulását vagy fejlõdését.
Eredetiségellenõrzõ program indulhat a német patikákban
2010. február 15.
Németország lehet a negyedik európai ország, ahol a hamis gyógyszerek kiszûrését is segítõ projekt megvalósul.
A betegbiztonsági szolgáltatásokkal foglalkozó Aegate a német gyógyszerészeti szövetségekkel együttmûködve hamarosan megkezdi gyógyszereredetiség-ellenõrzõ programjának tesztelését, és a rendszer alkalmazásának értékelését. Ha a teszt sikeres, Németország lehet a negyedik európai ország, ahol a hamis gyógyszerek kiszûrését is segítõ projekt megvalósul.
Állatoknál hatásos a chikungunya-láz elleni vakcina
2010. február 02.
Száz százalékos védelmet nyújtott egy kísérleti vakcina a szúnyogok által terjesztett chikungunyavírussal szemben fõemlõsöknél és egereknél.
Ezzel remény ébredt a humán alkalmazás sikerére - állapították meg amerikai kutatók a Nature Medicine címû szaklap online kiadásában csütörtökön közölt tanulmányukban. Jelenleg sem vakcina, sem gyógymód nincs a chikungunyalázra, amellyel emberek milliói fertõzõdnek meg Afrikában és Ázsiában: a betegség fejfájással, magas lázzal és ízületi fájdalommal jár, bizonyos esetekben halállal végzõdik. A fertõzõ vírus szúnyogcsípéssel terjed.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...596061...83