Információk, érdekességek

Gyógynövényekkel az arcbõr szépségéért - körömvirág, kamilla, aloé

2008. január 16.

Arcbõr ápolásaA bõr normális fiziológiai állapotának fenntartására, illetve kóros elváltozásainak kezelésére belsõleg és külsõleg egyaránt alkalmazhatók gyógynövények/gyógynövényalapú készítmények, mivel számos gyógynövény hatóanyagai (pl. illóolajok, polifenolok, karotinoidok, zsíros olajok, nyálkaanyagok stb.) olyan terápiás hatásokkal rendelkeznek, amelyek nagymértékben hozzájárulhatnak a bõrön jelentkezõ tünetek eredményes kezeléséhez.


Íme néhány jó tanács a bõr természetes ápolására!


Kezeljük a köhögést természetesen!

2008. január 16.

TermészetesenA köhögés különbözõ formái számos betegségnek - pl. meghûlés, influenza, hörghurut, tüdõgyulladás, tuberkulózis stb. - lehetnek a fontos tünetei. Enyhítsük természetesen, mellékhatások nélkül a köhögéssel járó kellemetlenségeket...


Köhögéscsillapítók és köptetõk


A köhögések kezelésére elsõsorban köhögéscsillapító és köptetõ szereket használnak. A köhögési központ ingerlékenységét csillapító szereknek a nem produktív, száraz köhögés kezelésében van fontos szerepük. A köptetõket olyan esetekben használják, amikor a légutakban letapadt vastag vagy viszkózus nyák elfolyósítására, lazábbá tételére van szükség, mert az ily módon könnyebben felköhöghetõvé válik.


Ginkgo biloba - a páfrányfenyõ a memóriazavarok gyógyítója

2008. január 11.

Ginkgo bilobaSokan megcsodálják sétányok mentén, parkokban a dekoratív páfrányfenyõ legyezõ formájú, két lebernyegbõl álló, egyesek szerint szerencsét hozó leveleit. Azt azonban csak kevesen tudják róla, hogy a páfrányfenyõ, latin nevén Ginkgo biloba, a földön élõ egyik legõsibb és a környezeti ártalmaknak leginkább ellenálló fa. A második világháborús atombomba-robbanást Japánban a páfrányfenyõk - számos más növényi fajjal ellentétben - túlélték. Ma már ismert, hogy a fa szívósságát az általa termelt méreganyagok okozzák, és ezeknek köszönhetõ az is, hogy a fák számos bogárinváziót sikeresen átvészelnek.


A hagyományos indiai gyógyításban hosszú életet ígérõ, mitikus fának tartották a páfrányfenyõt, azonban a nyugati gyógyításban csak az elmúlt században figyeltek fel rá. Napjainkban a páfrányfenyõ a gyógynövények népszerûségi listáján az elsõk között szerepel.


Piros bogyók a bokorról

2007. november 04.

Az õsz, és a vele együtt járó felsõ légúti betegségek közeledtével ráfér a szervezet védekezõ rendszerére gy kis támogatás: a piros bogyós gyümölcsök zöme iváló természetes C-vitamin forrás, nem utolsó sorban pedig szinte valamennyi üdítõ csemege.

 

A feketeribizlirõl nem véletlenül mondják, hogy receptre kellene felírni: az érett gyümölcs antioxidáns hatású, szabadgyököket megkötõ anyagokat tartalmaz, rákmegelõzõ hatású. Tele van C-vitaminnal, a náthás betegnek igazi orvosság. A krónikus fájdalmakat is képes Vashiányos vérszegénység ellen kiváló.


Növényi gyógyerõ

2007. szeptember 17.

A természetességre törekvés divatjának rendkívül hasznos hozadéka, hogy a gyógynövények újra a figyelem – és a gyógyítás – középpontjába kerültek. Egyre kevesebben legyintenek rá a nagymama „vajákos módszereire”, sõt mi több, a kiskertekben, balkonládákban is mind gyakrabban kapnak helyet a különféle gyógynövények. Termesztésük, feldolgozásuk persze évszakhoz kötött: cikkünkben azokat mutatjuk be, amelyeknek õsszel érkezik el a szezonja.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...343536...40