Információk, érdekességek
Csapvíz vagy ásványvíz: meghökkentõ teszteredmény
2010. március 25.
Az ásványvizeknél nagyobb arányban találtak magas bakteriológiai szennyezettséget, mint a csapvizeknél.
A Tudatos Vásárlók Egyesülete csapvíz és ásványvíz tesztjében megvizsgálta, vajon mennyire megalapozottak a csapvízzel szembeni félelmek, s hogy valóban indokolt-e ásványvízre cserélni a vezetékes vizet. A tesztelésbe vont 11 ásványvíznél valamint 5 településrõl vett csapvíznél mikrobiológiai, vízkémiai jellemzõket vizsgáltak. Ezen kívül a csapvíznél a gyógyszermaradványok jelenlétére, az ásványvíznél pedig arra is kíváncsiak voltak a tesztelõk, hogy a fluorid tartalom meghaladja-e az egészségügyi határértéket, és ha igen, ez fel van-e tüntetve a címkén. Továbbá a gyártó a címkén buzdítja-e a vásárlót szelektív hulladékgyûjtésre.
Életveszélyes a hosszú papírmunka
2010. március 23.
Ma már hatékonyan kezelhetõ az immuntrombocitopénia nevû súlyos, autoimmun betegség, ám a mintegy kétszáz érintett mégis retteg.
A terápiához szükséges kérelmek jóváhagyása ugyanis hosszú folyamat, ez idõ alatt pedig a betegek állapota jelentõsen romlik. Félõ, hogy ha nem változtatnak az eljárás rendjén, a hosszas adminisztráció akár emberéleteket is követelhet.
Tiszta kezek, csökkenõ fertõzés
2010. március 21.
A kézhigiénia jelentõségével foglalkoznak a Betegbiztonsági Fórum következõ találkozóján.
A higiénés kérdésekrõl, ezen belül is kiemelten a kézhigiénérõl lesz szó a VIII. Betegbiztonsági Fórumon, amelyet Tiszta kezek – a kézhigénia jelentõsége a betegbiztonság vonatkozásában címmel rendeznek április elsején 14 órától a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképzõ Központjában.
Mikor optimális elkezdeni a fogszabályozást?
2010. március 13.
Bár a fogszabályozás bármely életkorban képes szebbé tenni egy mosolyt, mégis létezik egy optimális idõszak a kezelés megindítására.
Az ebben az életkorban elkezdett szabályozás garantálja ugyanis a legjobb eredményt, valamint a legkevesebb ráfordított idõt és költséget. A részletekrõl dr. Ameri Sahar, az Oxygen Medical fogszakorvosa beszélt.
Zsigeri barátok és ellenségek
2010. március 12.
Feltérképezték a humán bélbaktériumok génállományát, új diagnosztikák és terápiák várhatók.
A Nature c. magazinban publikálták egy nagy jelentõségû kutatás eredményét, amelyet az Európai Unió Hetedik Keretprogramja (FP7) Egészségügyi Témája finanszírozott: a projektben részt vevõ kutatók dekódolták az ember beleiben élõ baktérium-kolóniák tagjainak DNS-ét. Az új információk nyomán új perspektívából vizsgálható e mikrobák egészségügyi hatása, emellett új diagnosztikák, új terápiák alapját jelenthetik.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...99100101...165