Információk, érdekességek
Kis ezerjófû: mégis, mire jó?
2010. augusztus 14.
Étvágyjavító, emésztést serkentõ, epemûködést elõmozdító hatása miatt fõként bélrenyheség és májbántalmak ellen ajánlják.
Az ógörög monda szerint a megsebesült kentaurt a kis ezerjófû gyógyította meg. Errõl kapta latin nevét (Centaurium umbellatum, vagy Centaurium erythraea), és a köznyelv is gyakran illeti „kentaurfû" elnevezéssel. Hogy Kheiron kentaur nyillal átlõtt lábát pikk-pakk rendbetette, csak egy a kis ezerjófû érdemei közül. A Gyógynövénytúrák.hu utánajárt, mire lehet még jó e növény?
Nõi bajok kúrálója a közönséges cickafark
2010. július 30.
A parlagfûre allergiás embereknek nem javallott fogyasztása, mert kiütéseket okozhat.
Homérosz írta, hogy egy kentaur tanította a félisten Achillést a gyógyfüvek használatára, aki ezek után a trójai harcokban katonáinak vérzõ sebeit a cickafarkfûvel gyógyította, de állítólag a híres kínai tanítómester és filozófus, Konfúciusz sírja körül is ez a növény virágzik. A közönséges cickafark tehát igazi nemzetközi gyógynövény. Nemcsak a kínai kultúra szerves része, de a görög-római eredetû keresztény hagyaték, ezáltal az európai hagyományok gyakori szereplõje is. A modern orvostudomány kutatásai pedig csak alátámasztani tudták népszerûségét – írja a Gyógynövénytúrák.hu.
Gyógynövény, de erõs allergén is
2010. július 26.
A falgyom virágzása is hosszan elhúzódó, júniustól szeptemberig tart.
Számos, a természetben megtalálható növény vitathatatlan gyógyhatással rendelkezik. A falgyomot vizelethajtó, reumás panaszok, cukorbetegség, cellulitisz, vesebántalmak, magas vérnyomás és légzõszervi megbetegedések kezelésére alkalmazhatjuk eredményesen. Fogyasztása allergiások számára mégsem ajánlott, a legfrissebb vizsgálatok alapján ugyanis erõs allergenitással rendelkezik - olvasható az orvostkeresek.hu portálon.
Egy csípõs úr az ûrbõl: a borsos varjúháj
2010. július 19.
Több ezer éve sem sikerült kideríteni, hogy gyógyít, vagy mérgez inkább a sziklakertekben is feltûnõ virág, a borsos varjúháj.
Egyesek vehemensen tiltakoznak használata ellen, míg mások középkori szerzõkre hivatkozva mai napig veszik igénybe a magas vérnyomás vagy az aranyér kellemetlen tüneteinek enyhítésére.
A szívbetegségek megelõzése gyógynövényekkel!
2010. június 05.
A megelõzés is rendkívül fontos, mivel az infarktus az életet közvetlenül veszélyeztetõ betegség.
Azoknak a betegeknek, akik meghalnak infarktusban, megközelítõleg fele még az orvos kiérkezése elõtt, vagy a kórházba szállítás közben hal meg.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...303132...40